Ostatnio coraz częściej przeróżne firmy i korporacje decydują się na organizację dla swoich pracowników wyjazdów motywacyjnych? Jest to inwestycja czy zbędny, niepotrzebny wydatek?

Odpowiedź bez wątpienia brzmi- inwestycja. Bowiem wyjazdy incentive procentują w przyszłości. Na czym to polega? Tego typu wyjazdy charakteryzuje przede wszystkim jakiś cel. Może to być budowanie marki firmy, zwiększenie lojalności jej pracowników, zapoznanie się wzajemne nowej grupy albo też rozwinięcie pewnych cech i umiejętności danego zespołu.

Szczególnie często wykorzystywany jest ostatni powód. Dlatego też wielką popularnością cieszą się wszelkie wyprawy organizowane przez różne biura turystyczne w odległe zakątki ziemi, mające na celu przezwyciężenie przez pracowników swoich słabości i lęków. Mogą to być np. wyjazdy z elementami wspinaczki, raftingu, nurkowania czy jazdy konnej zorganizowane gdzieś na Borneo, pośród amazońskiej dżungli czy też w Indiach.Warto jeszcze dodać,że każdy taki wyjazd wpływa korzystnie na kreowanie wizerunku firmy!